Trapy – Jakie wybrać do jazdy Off-Road

Producent elementów do samochodów Off-road tajkich jak zderzaki stalowe, bagażniki dachowe, szarpaki oraz wiele innych

Trapy – Jakie wybrać do jazdy Off-Road

20th Maj 2020 Off road 0

Trapy – Jakie wybrać do jazdy Off-Road

Temat wydaje się dosyć prosty. Bo czym tak na prawdę są trapy.. to elementy, które możemy podłożyć pod koła gdy utkniemy w grząskim terenie. Zwiększą one przyczepność kół oraz ograniczą ich buksowanie. Występują w dwóch podstawowych wersjach – stalowe oraz z tworzywa sztucznego. Jednakże jeden i drugi rodzaj mają swoje wady i zalety. W tym artykule postaram się je przybliżyć.

Mając w rękach trapy stalowe oraz  plastikowe pierwsze co zauważymy to różnica w wadze. Plastikowe ważą około 3kg, a ich stalowe odpowiedniki są kilka razy cięższe. Różnica w wykonaniu przekłada się również na ich wytrzymałość. Plastikowe nie są zalecane do używania w głębokim błocie oraz nie nadadzą się do zbudowania mostu nad rowem, czy inną przeszkodą, gdyż mogą po prostu pęknąć. Istnieje jednak jeszcze jedna alternatywa materiałowe, a mianowicie kevlar. Waga elementów z tego materiału to około 7kg i nadają się do głębokiego błota oraz do budowania mostów. Były by idealnym rozwiązaniem gdyby nie fakt, że posiadają dosyć śliską powierzchnię.

Najlepszym rozwiązaniem było by posiadanie kilku rodzajów trap na stanie w samochodzie. Jednakże biorąc pod uwagę koszta oraz ich gabaryt nie wielu zdecyduje się na taki zakup. Według nas najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup trap kevlarowych. Mimo swoich wad ich największą zaletą jest niezbyt duża waga oraz wytrzymałość. Należy też pamiętać, że trapy powinno się podkładać zanim utkniemy, a nie później. Z doświadczenia wiemy, że i tak nikt tak nie robi 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Katalog produktów oraz na naszego Facebooka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *