Akcesoria Off-road

Producent elementów do samochodów Off-road tajkich jak zderzaki stalowe, bagażniki dachowe, szarpaki oraz wiele innych

Akcesoria Off-road

5th Maj 2020 Off road 0
Uniwersalne Akcesoria Off-road -Szarpaki

Akcesoria off-road

Różnego rodzaju akcesoria są nieodłącznym elementem samochodów do jazdy off-road. Ułatwiają poruszanie się w terenie, nadają pojazdom agresywnego wyglądu. Są też takie, które zabezpieczają pojazd przed uszkodzeniem oraz takie, które przydają się w wyprawach czy codziennej eksploatacji.

Dobór akcesoriów Off-road powinniśmy uzależnić od warunków jakich chcemy eksploatować nasz samochód. Jeśli ma służyć do poruszania się po utartych ścieżkach, bez przebijania się przez zwały błota, warto zastanowić się nad dodatkowym oświetleniem. Świetnie sprawdzają się lampy typu LED BAR montowane na dachu lub na przednim zderzaku. Pozwolą na bezpieczniejsze pokonanie trasy, dzięki nim zobaczymy każdą przeszkodę na drodze.

Kolejne akcesoria off-road jakie można wykorzystać to trapy. Są to elementy, które można podłożyć pod koła, aby poprawić trakcje oraz ograniczyć buksowanie kół. Ułatwiają one wyjazd gdy utkniemy w grząskim terenie. Najczęściej występują w dwóch wersjach materiałowych – stalowe oraz z tworzywa sztucznego. Za równo jedna jak i druga opcja mają swoje zalety, a w kolejnych artykułach postaramy się przybliżyć różnice. https://rockycustoms.com/trapy-jakie-wybrac-do-jazdy-off-road

Jeśli pójdziemy krok dalej, następnym etapem modernizacji pojazdu powinien być zakup zderzaków stalowych. Zabezpieczają one auto przed uderzeniami w twardsze przeszkody takie jak drzewa lub skały. Odpowiednio wykonany zderzak zwiększa również zdolność pojazdu do pokonywania bardziej stromych podjazdów oraz zjazdów. Jeśli jest wyposażony w szarpaki, daje nam więcej punktów zaczepienia do wyciągnięcia samochodu gdy utknie. Zderzaki stalowe również występują z płytą pod wyciągarkę, a po jej zamontowaniu mamy możliwość samodzielnego wydostania się z kłopotów bez konieczności wykorzystania drugiego pojazdu.

Jeśli mamy zamiar przedzierać się przez wodę, warto kupić snorkel. Zabezpiecza on silnik przed dostaniem się wody do tłoków oraz znacznie podnosi głębokość brodzenia. Mimo tego, że element wydaje się prosty, warto zlecić jego montaż fachowcom, ponieważ należy wykonać otwór w karoserii przez który snorkel zostanie podłączony z układem dolotowym silnika.

Warto dokładnie przemyśleć zakup dodatków do terenówki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wytrzymałość oraz funkcjonalność wybranych akcesoriów. Nierzadko ich usterka, może narobić sporo dodatkowych kłopotów gdy utkniemy gdzieś daleko od cywilizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Katalog produktów oraz zapraszamy na nasz profil na https://facebok.com/RockyCustomsCOM

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *